WhatsApp
Yükleniyor...

WEB TASARIM AJANSI SEÇİLİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Yazılarımız ve Makalelerimiz.

Anasayfa Kurumsal Blog WEB TASARIM AJANSI SEÇİLİRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
26 Mayıs 2021, 11:40 0 Yorum 754 Okuma

Web tasarım ajansı seçerken tabiri caizse kılı kırk yarmalı, size ve işinize en uygun ajansı seçmelisiniz. İşletmelerin çoğu, bir ajansla anlaşıp beğenmeyince başka ajansa geçmeyi uygun görse de aslına bakarsak markanın kimliği ve pazarlama stratejisi bakımından, uzun süre aynı ajansla çalışmak devamlı daha mantıklıdır.

Web tasarım ajansı niçin önemlidir?

Çünkü tüketicilerin yüzde ellisinden fazlası, web sitesi tasarımının bir işletmenin güvenilirliğini belirlemede en önemli unsur bulunduğunu düşünüyor. İçerik bakımından olduğu kadar, sitenin düzenine ve estetiğine de dikkat ediyor. Kısacası, markanın dijital dünyadaki performansı için web tasarımı çok önemli bir yer tutuyor.

Web Tasarım Ajansı Ne Tür Özelliklere sahip Olmalıdır?

Web tasarım ajansı markanızın ve işletmenizin kimliğine, alan kişi beklentilerine ve hedeflerine uygun olacak şekilde görseller, renk düzenleri vb. Markalama işlemleri gerçekleştirebilecek, profesyonel bir tasarım ekibine sahip olmalıdır. Normal olarak tasarım ekibi tek başına kafi değildir. Sizin isteklerinizi tasarımcıya doğru şekilde iletecek marka temsilcileri de burada önemli bir rol oynar. Gelin, şimdi, web tasarım ankara ajansları arasından size en uygununu iyi mi seçersiniz, bakalım.

1. Web Tasarım Ajansının Portföyüne Bakın

Daha çok müşteri kazanmak ve markanızın görüntüını ileriye taşımak istiyorsanız, görüşmeyi planladığınüz ajansın daha önce ne tür dijital işlere imza attığına bakın. Ajansın çalıştığı isimler, sizin markanızı taşımayı beklediğiniz seviyeye uygun mu? Tasarımlar, sizin güzel duyu idraknızla uyuşuyor mu?

2. Internet sayfası Özellikleri Hakkında Bilgi Alın

Başlıklar, bannerlar, haritalar vb. Bir çok eklentiler tasarımcılar tarafından web sitenize eklenebilir. Eğer sitenizi baştan sonra özel tasarım olarak yaptıracaksanız, ajansa bu tip eklentileri uygulayıp uygulayamayacaklarını sorun.

3. Bulduğunuz Ajansları Google’da Arayın

Bir ajans Google’da üst sıralarda çıkıyorsa muhtemelen SEO mevzusunda da uzmanlaşmıştır. SEO’nun sadece içerikle ilgili değil, web sitesinin tasarım ve altyapısıyla da ilgili olduğunu göz önüne alırsanız, karar vermeniz kolaylaşabilir.

4. Soru Sormaktan Çekinmeyin

Web tasarım ajansları ustalaşmış hizmet veren ticari işletmelerdir. Nasıl ki, siz web sitesi yaparak işletmenize yatırım yapıyorsunuz, ajanslar da bu işle para kazanıyorlar. Dolayısıyla, her mevzuyu tüm ayrıntılarına kadar sormanız çok önemli. İstediğiniz herhangi bir uygulama ek ücrete mi doğal olarak olacak? Internet sayfası yayına alındıktan sonra bakım hizmetleri verilecek mi? Bu benzer biçimde soruları ajansınızla mutlaka konuşmanızı tavsiye ediyoruz.

Ankara web tasarım seçimi o kadar da zor olmasa gerek. Google’da bulduğunuz ajanslarla görüşürken yukarıda saydığımız dört ipucunu takip edin ve markanızı büyütecek ajansı hemen bulun.

Okuyucu Yorumları

0 Yorum